top of page

Healy'nin Bilimsel Temeli

Bilim ve Uygulama

Bilimde, önemli olan yalnızca yeniliğin sevinci ve benzersiz bir şeye sahip olmanın verdiği tatmin değildir. Bilim aynı zamanda kanıta dayalı gerçekler, bilimsel olarak kanıtlanmış gelişmeler ve ikna edici sayıda yayınla ilgilidir.

Frekans uygulamaları, pratisyenler ve bilim adamları tarafından onlarca yıllık araştırmalar sonucunda geliştirilmiştir. Bu yöntemin güvenliği, kendi pratisyenlerimizin binlerce uygulaması ile doğrulanan birçok çalışma ve on yılların tecrübesiyle kanıtlanmıştır. Özellikle iki bilim adamı, bu alandaki çalışmalarımızın temelini yıllar önce atmıştır:

Prof. Robert O. Becker

Prof. Robert O. Becker, elektroterapi alanında uzman bir araştırmacıydı, 1985 yılında yazılmış olan modern elektromedikal teknolojinin “kutsal kitabı” olan “The Body Electric”in yazarıydı. Ana araştırma alanı, vücudun kendi biyo-elektromanyetik fenomenini kullanması yoluyla organların ve organ sistemlerinin yenilenmesiydi.

Prof. Björn Nordenström

Tıp Doktoru Prof. Björn Nordenström (1919–2006), Karolinska Enstitüsü’nde tanısal radyoloji profesörü ve Stockholm’deki Karolinska Kliniği’nde toraks radyolojisi başkanıydı. Nobel Komitesi üyesi ve geçici sözcüsüydü.
“Biologically Closed Electric Circuits” adlı kitabında Profesör Nordenström, vücutta kan veya lenf sirkülasyonuna benzer bir biyoelektrik devre tanımladı.

Healy 1.webp
Healy 2.webp
Healy 3.webp

Sağlıklı Hücreler - Sağlıklı Bedenler

Hücre, vücudunuzun her organındaki en küçük yapı taşıdır. Her birinizin yaklaşık 70 trilyon hücresi vardır, yani 70 milyon milyon! Vücudunuzdaki hücre sayısı dünya nüfusunun 4.000 katı kadardır!

Hücreler elbette amaçlarına göre uzmanlaşmıştır, ancak hücrenin temel “modeli” her zaman aynıdır (bu arada bitkilerdekiler, hayvanlar ve insanlarınkine çok benzerdir).

Bir Model Olarak DNA

Vücudunuzdaki her hücre, DNA’da saklanan aynı tasarıma sahiptir.

Her bir hücre yaklaşık 2 gigabayt veri hafızasına sahipken, her bir hücre tüm diğer vücut hücreleri için bu modeli içerir.

Genetik bilgiyi depolamak için bunların yaklaşık yüzde 3’ü kullanılır; hücrede kalan depolama alanının amacı büyük ölçüde açıklanmamıştır.

Healy 4.webp
Healy 5.webp
Healy 6.webp

Hücre Çekirdeği

Hücre Metabolizması

Frekans Uygulama

Hücrelerinizin her birinin yapısı ve iç işleyişi büyük ölçüde aynıdır.

Patron olarak hücre çekirdeği, enerji santralleri olarak mitokondri, enerji depolaması için ATP, bağırsak olarak endoplazmik retikulum, enzim üreticisi olarak Golgi cisimciği ve her şeyi bir arada tutan dış kabuk olarak hücre zarı bulunur.

Her bir hücrenizin kendi metabolizması vardır: su, besin maddeleri ve oksijen içeri girmeli, metabolik ürünler de çıkmalıdır.

Su ve besinlerin nasıl taşındığı ve metabolik ürünlerin nasıl dışarı atıldığı herkes tarafından iyi bilinmektedir.

Hücrelerde bu taşıma işlemleri hücre zarı dediğimiz, yüzeyde bulunan açıklıklar vasıtasıyla gerçekleşir.

Hücre zarında bulunan bu “vanalar” ihtiyaca göre açılıp kapanır. Bu mekanizma, gerilim potansiyeline, yani hücre içi ve hücreler arası boşluktaki voltaj farkına dayanır. Hücre metabolizmasından, bu potansiyelin doğru veya yanlış miktarı sorumludur.

Az önce bahsettiğimiz gibi, maddenin hücre içine ve dışına taşınması bir tür manyetik kontrollü valf mekanizması üzerinden işler.

Gerilim potansiyeli, yani hücrenin içindeki voltaj ile hücreler arasındaki voltaj arasındaki fark, (fizyolojik olarak) sağlıklı hücre metabolizmasından sorumludur.

Bizim görüşümüze göre, bu mekanizma frekansların vücutta birçok farklı amaçla uygulanabilmesinin nedenini açıklıyor.

Marcus Schmieke.webp
Nuno Nina.webp

Marcus Schmieke - Kurucu

Nuno Nina - Pratisyen

1966 doğumlu Marcus Schmieke, Healy™’nin mucidi ve geliştiricisidir.

Marcus yıllardır, herkesin frekans teknolojisinin olanaklarından kompakt ve basit bir şekilde faydalanmasını nasıl sağlayacağını düşünüyordu.

Herkesin günlük olarak rahatlıkla kullanabileceği kompakt, kolay ve pratik bir cihaz geliştirmeyi hayal ediyordu. Sıhhatimize göz kulak olan küçük bir arkadaş.

Nuno Nina, Portekizli bir araştırmacı ve pratisyendir. Nuno, çoğu Portekiz’de olan yedi özel klinik işletmektedir. Çalışma alanı temel olarak frekans uygulamaları ve hücre biyolojisidir.

Binlerce müşteri sayesinde sahip olduğu tecrübesi ile araştırmalarının teorilerini ve bulgularını, 144.000 adetlik “Gold Frequencies [Altın Frekans]” adlı bir koleksiyon şeklinde bu projeye katmıştır.

Güvenilirlik ve Kalite

Deneyimli geliştiriciler ve mühendislerden oluşan bir ekip, ürünlerimizin yüksek standardını sağlamaktadır. Healy, gerekli tüm kalite ve güvenlik yönetmeliklerini karşılayan veya bunların da üzerinde olan, Almanya’da geliştirilmiş ve üretilmiş kaliteli bir üründür. Healy, pratisyenlerle işbirliği içinde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Bundan dolayı, uygulamadan kazanılan birçok değerli öneri ve deneyim, Healy’nin gelişimine entegre edilebilmiştir.

Healy 7.webp

Uyarılar:

“Individualized Microcurrent Frequencies” (“IMF”) Healy World’ün tescilli bir teknolojisidir. Profesyonel kullanıcı deneyimlerine göre kullanıcı için en yüksek öneme sahip olduğu görülen frekanslara bir öncelik atamak için fiziksel bir gürültü üretecinden gelen verileri kullanır.

 

Individualized Microcurrent Frequency (IMF) programlarının süresi, frekansları, yoğunluğu, sıklığı, isimlendirilmesi ve açıklamaları, Nuno Nina ve diğer uzmanların pratik deneyimleriyle birlikte frekans modülasyonlu mikro akımın Biyoenerjetik Alan ile etkileşimine dair anlayışımıza dayanmaktadır. Bunlar, bağımsız çalışmalarla teyit edilmemiştir.

 

Healy Individualized Microcurrent Frequency (IMF) programları, Biyoenerjetik Alanın uyumlanması aracılığıyla sıhhati desteklemek üzere tasarlanmış programlardır. Kontrollü ve rastgeleleştirilmiş katılımcı gruplarında kör olmayan önce/sonra anketleri gerçekleştirdik. Bu anketler, uygulama sonrasında katılımcıların sıhhat düzeyinin daha yüksek olduğunu göstermektedir. Bunu, yaşam enerjisi akışı olarak adlandırdığımız ve geleneksel olarak chi (veya qi) ve prana olarak da bilinen Biyoenerjetik Alanın uyumlaştırılmasına bağlıyoruz. Bu durum, bağımsız çalışmalarla teyit edilmemiştir.

 

Healy cihazının sunduğu Individualized Microcurrent Frequency (IMF) programları tıbbi uygulamalar değildir. Bunlar herhangi bir hastalığı veya tıbbi durumu iyileştirmek, tedavi etmek, hafifletmek, teşhis etmek veya önlemek üzere tasarlanmamıştır. Programlarda kullanılan terimler, bu programların etkilerine dair kesin beyanlar olarak görülmemelidir.

 

Bu programların amacı, kullanıcıya uygulama seçeneklerini keşfetmesi için bir araç sağlamaktır. Healy programları, profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi yerine geçecek şekilde değerlendirilmemelidir. Bu tür tavsiyeleri her zaman nitelikli bir tıp uzmanından almalısın. Bir sağlık problemin varsa veya sağlık problemin olduğundan şüpheleniyorsan veya bir sağlık uzmanının bakımı altındaysan Healy’yi kullanmadan önce uzmanına danışmalısın. Healy’yi her zaman Kullanma Kılavuzuna uygun bir şekilde kullan.

bottom of page